Taktyczna drzemka na zdrowie!

Zrób sobie przerwę pomiędzy zajęciami i znajdź kwadrans na efektywny relaks w domu. Piętnastominutowa drzemka odświeża układ nerwowy, poprawia zdolność myślenia i dodaje sił do dalszego działania. Zamiast sięgać po kolejne filiżanki kawy, warto przeznaczyć krótką chwilę na produktywny sen i obudzić się z pełnią sił. Wykorzystaj każdą okazję na moment wytchnienia. Śpij i śnij na zdrowie!

Sprawdź

Najlepsza po ciężkim dniu? Kąpiel pełna relaksu!

Marzysz o odprężeniu po ciężkim, zabieganym dniu? Wybierz najlepszy sposób i przygotuj rozgrzewającą kąpiel. Zacznij od stworzenia odpowiedniej atmosfery. Możesz ustawić w łazience zapachowe świeczki lub ozdobne lampki. Dla wzbogacenia atmosfery zadbaj o tło muzyczne i koniecznie pamiętaj, by w kąpieli znalazła się aromatyczna, bogata w minerały sól. To prawdziwa uczta dla zmysłów w domowym zaciszu, która pokona każdy stres.

Sprawdź

Odprężenie w świecie wyobraźni!

Zapach kadzidła, komfortowy fotel i gorąca czekolada to idealny początek wypoczynku. Zacznij prawdziwy, domowy relaks i wejdź do świata interesującej powieści w gronie intrygujących bohaterów. Pamiętaj, że to idealny czas, by zapomnieć o pracy, zmartwieniach i poddać się swojej wyobraźni. Warto w tych beztroskich chwilach zadbać o odpowiednie oświetlenie i dla zwiększenia wygody otulić się ciepłym, miękkim kocem. Odpoczynek przez czytanie, idealne rozwiązanie!

Sprawdź

Wypoczywaj aktywnie!

Mata do ćwiczeń, sportowy strój i pozytywne nastawienie to elementy potrzebne do rozpoczęcia aktywnego relaksu. Zdrowa i dynamiczna gimnastyka to najlepsza forma domowego wypoczynku. Spróbuj tej formy aktywności i pamiętaj, że ruch pozytywnie wpływa na mięśnie, powoduje produkcję endorfin, które w następstwie mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Dobór ćwiczeń jest dowolny. Ważne, by trening zacząć od rozgrzewki, z uśmiechem na twarzy. Trenuj w domu i ciesz się zdrowiem!

Sprawdź

Na stres rozwiązanie? Malowanie…

Poznaj sposób na uspokojenie i odstresowanie. Malując możesz wyrazić wszystkie emocje, dlatego najlepsze, z największym potencjałem relaksacyjnym jest bazgranie. Równie popularne są kolorowanki, w których możesz znaleźć wyciszenie i poczuć smak dzieciństwa. Warto spróbować także innych malarskich inspiracji. Ekspresjonizm abstrakcyjny oznacza, że farby nie trzeba nakładać pędzlem, a można rozdmuchiwać suszarką, przez słomkę, odbijać liściem, nakrętką z butelki i jak jeszcze kreatywność podpowie. Poczuj wolność myśli, przestań się stresować i po prostu zacznij malować.

Sprawdź