Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.Manner

Historia firmy Josef Manner & Company AG
Manner_Logo

„Czekolada dla każdego” – takie było motto i cel Josefa Mannera, kiedy w 1890 roku zakładał swoją cukierniczą firmę. W tym czasie czekolada była dobrem luksusowym. Josef Manner posiadał wówczas mały sklep w centrum Wiednia blisko katedry św. Stefana, w którym sprzedawał czekoladę i kawę figową.

Znak katedry św. Stefana został krótko po otwarciu sklepu zarejestrowany przez Mannera jako znak handlowy firmy. Dwa lata później firma zatrudniała już około 100 pracowników, w roku 1898 został wynaleziony najbardziej znany produkt Mannera – Neapolitaner Schnitte No239, który przez następne lata był owszem udoskonalany pod względem opakowania, ale jego zasadnicza receptura nie uległa zmianie. Z biegiem lat stał się on sztandarowym produktem firmy. W następnych latach do firmy dołączył wspólnik Johann Riedl, poczynione zostały inwestycje w park maszynowy, infrastrukturę fabryki, produkcję dzięki czemu Manner szybko stał się wiodącą firmą słodyczy w Królestwie Austrio – Węgierskim, a później w Austrii. Marka Manner, jej produkty w charakterystycznym różowym kolorze z niebieskim znakiem katedry św. Stefana z czasem stały się synonimem wiedeńskiego smaku również poza granicami Austrii.

Produkty sprzedawane są do ponad 50 krajów w Europy, Azji i Ameryk. Obecna oferta firmy to 3 marki :

Manner – chrupiące wafle w różnych rozmiarach o smaku orzechowym , czekoladowym i mlecznym
Casali – draże z alkoholowym wypełnieniem i pianki owocowe w czekoladzie
Napoli – wafli przekładane kremem o smaku orzechowym , kakaowym, mlecznym i ciasteczka.

Od 1 lutego 2012 firma Krüger Polska Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem firmy Josef Manner & Company w Polsce.

Nowość

Multiwitamina Fresh & Juicy smak Truskawka i Rabarbar

Musssujące, orzeźwiające witaminy!